Thursday, 28 March 2013

Rimmel London Apocalips Review

Merhaba arkadaşlar!

Bugün sizlere Rimmel London'ın Apocalips serisiyle ilgili fikirlerimizi sunacağız. Bizdeki rengi fotoğrafta gördüğümüz şekilde, numarası 401, ismi Aurora.

Hi everyone!
 
Today, we will introduce you Rimmel London-Acopalips collection. You can see from the picture what color we have, no.401 and the color's name is Aurora.


Bu ürünü bir blog tavsiyesi üzerine almaya karar verdik ve hiç pişman olmadık. Görüntüsü dudakları yapış yapış yapan lip lacquerlerle aynı olmasına rağmen böyle bi sorunla karşılaşmadık. Kıvamı oldukça güzel, kokusu da çok tatlı ve bizdeki rengine de bayıldık. Pigmentasyonu da gayet güzel. Fiyatı da bu kalitedeki bir ürün için oldukça uygun.

Aplikatör ise süngerli, ortası oyuk bir yapıda. Bu da ürünün süngerin içinde birikmesini sağlıyor ve bu sayede aplikatörü sürekli şişeye daldırma zahmetinden kurtuluyorsunuz.

 We decided to buy this one because we have read about this from a blog and now we did not regret. Although the lip lacquer is not sticky, it has a very nice look. Consistency of the lacquer is pretty good. It has a nice smell and we love the color we have. Pigmentation is really good and the price is reasonable for this quality.
 

The lip lacquer has a sponge applicator. There is a hollow on the sponge, the lacquer fills in the hollow and while you are applying the lacquer, you don't have to plunge the applicator into the bottle again.

No comments:

Post a Comment